Авторські статтіТехно

У слині людини знайдено речовину, яка в 6 разів могутніше морфіну

Організм людини здатний виробляти речовину, яка в 6 разів потужніші за морфін. Наукові співробітники французького університету Пастера заявили, що опиорфин знаходиться в слині.

Фахівці акцентували увагу на тому, що слина людини містить тисячі мікроелементів. Кожен з них в якійсь мірі є унікальним. Варто зазначити, що вченим вдалося знайті речовину, яка в 6 разів швидше морфіну видаляє біль. Для того щоб переконатися в цьому, фахівці провели низку досліджень на лабораторних мишах. Їм спочатку ввели ліки, що викликає біль штучним шляхом. Коли в організм гризунів почали вводити опиорфин, то виявили унікальне явище. З’ясувалося, що цей елемент здатний уповільнити розпад морфиноподобных нейропептидів. Це в свою чергу дозволяє контролювати реакцію нервових закінчень.

На даний момент фахівці не можуть пояснити природу опиорфина, але ефективність його застосування вже підтверджена. Наукові співробітники в подальшому планують провести ряд аналізів, щоб створити цілий клас знеболюючих препаратів. Отримані результати наштовхнули дослідників на думку, що таке ж речовина може міститися в організмі домашніх тварин. З’єднання ясувалося, що слина рогатої худоби і гризунів виробляє опиорфин, але в малих дозах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України