У Китаї витягли з-під землі практично цілий скелет гадрозавра

Рідкісну знахідку вдалося виявити і витягти з землі китайським вченим-палеонтологам. У неї з часом практично нічого непошкоджено. Скелет належить гадрозавру, що мешкав на нашій планеті в крейдяному періоді приблизно 80 мільйонів років тому.

Останки стародавнього ящера були розкопані на території хошуна Урад-Хоуці (Баян-Нур, Північний Китай). За припущеннями археологів, довжина знайденого скелета повинна сягати близько 8 метрів при ширині до 1 м і 5-метровій висоті тварини, яка, ймовірно, належить до сімейства качконосих представників динозаврів – гадрозаврів. Останки цих древніх істот вчені знаходили в самих різних куточках земної кулі, за винятком Африки та Австралії.

Розкопки археологів стартували ще 3 роки тому, і за цей період їм вдалося виявити близько 300 скелетних кісток з загальною масою, яка перевищує 1 тонну. Таким чином, палеонтологам поступово вдалося відновити понад 95% скелета, включаючи його різні елементи.

Як заявив представник Інституту палеоантропології в Китаї Сін Сюй, настільки добре збережені стародавні останки представляють для археологів дуже велику історичну цінність. В даний момент фахівці зайняті складанням скелета, яке планують завершити в жовтні.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh