Авторські статтіНовини

У Китаї витягли з-під землі практично цілий скелет гадрозавра

Рідкісну знахідку вдалося виявити і витягти з землі китайським вченим-палеонтологам. У неї з часом практично нічого непошкоджено. Скелет належить гадрозавру, що мешкав на нашій планеті в крейдяному періоді приблизно 80 мільйонів років тому.

Останки стародавнього ящера були розкопані на території хошуна Урад-Хоуці (Баян-Нур, Північний Китай). За припущеннями археологів, довжина знайденого скелета повинна сягати близько 8 метрів при ширині до 1 м і 5-метровій висоті тварини, яка, ймовірно, належить до сімейства качконосих представників динозаврів – гадрозаврів. Останки цих древніх істот вчені знаходили в самих різних куточках земної кулі, за винятком Африки та Австралії.

Розкопки археологів стартували ще 3 роки тому, і за цей період їм вдалося виявити близько 300 скелетних кісток з загальною масою, яка перевищує 1 тонну. Таким чином, палеонтологам поступово вдалося відновити понад 95% скелета, включаючи його різні елементи.

Як заявив представник Інституту палеоантропології в Китаї Сін Сюй, настільки добре збережені стародавні останки представляють для археологів дуже велику історичну цінність. В даний момент фахівці зайняті складанням скелета, яке планують завершити в жовтні.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

twenty − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.