Вчені: У Чингісхана були європейські корені

Фахівці-генетики з Південної Кореї і Монголії змогли встановити генетичне походження знаменитого роду Чингісхана. З’ясувалося, що він володів європейськими коренями.

Вчені провели спеціальний генетичний аналіз тіл, які були виявлені в ході археологічних розкопок на території родовища кам’яного вугілля Тавау-Толгой. Було встановлено, що тіла належать членам сім’ї Чингісхана, великого засновника Монгольської імперії. Своїми результатами проведеного дослідження археологи поділилися на сторінках наукового видання PLOS ONE.

З метою визначення родинних зв’язків між виявленими стародавніми людьми, фахівці провели детальніше-вивчення генетичних маркерів у мітохондріальному геномі — однонуклеотидних замін і мутацій, які зачіпають повторювані фрагменти ДНК. Крім цього був також досліджений матеріал спадкового виду нестатевих хромосомах (аутосомах) і Y-хромосоми.

У результаті вчені визначили, що всі члени сім’ї належали до гаплогрупи R1b-M343, тобто групи людей, які мали спільного предка і проживали переважно на території Західної Європи і Південного Уралу.

Таким чином, незважаючи на свою монголоїдну зовнішність, родичі Чингісхана мали європейські корені. На думку вчених, сам Чингісхан також належав до гаплогрупи R1b-M343, а не до C3c-M48, поширеної в Азії і, як вважалося, вона має відношення до імператорського роду.

Дослідники вважають, що люди, чиї тіла були знайдені в Тавау-Толгой, цілком могли бути нащадками від шлюбів, укладених між династією Борджигінів (роду Чингісхана) і кланами Хонгірад і Онгуд.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh