Авторські статтіНовини

Вчені: У Чингісхана були європейські корені

Фахівці-генетики з Південної Кореї і Монголії змогли встановити генетичне походження знаменитого роду Чингісхана. З’ясувалося, що він володів європейськими коренями.

Вчені провели спеціальний генетичний аналіз тіл, які були виявлені в ході археологічних розкопок на території родовища кам’яного вугілля Тавау-Толгой. Було встановлено, що тіла належать членам сім’ї Чингісхана, великого засновника Монгольської імперії. Своїми результатами проведеного дослідження археологи поділилися на сторінках наукового видання PLOS ONE.

З метою визначення родинних зв’язків між виявленими стародавніми людьми, фахівці провели детальніше-вивчення генетичних маркерів у мітохондріальному геномі — однонуклеотидних замін і мутацій, які зачіпають повторювані фрагменти ДНК. Крім цього був також досліджений матеріал спадкового виду нестатевих хромосомах (аутосомах) і Y-хромосоми.

У результаті вчені визначили, що всі члени сім’ї належали до гаплогрупи R1b-M343, тобто групи людей, які мали спільного предка і проживали переважно на території Західної Європи і Південного Уралу.

Таким чином, незважаючи на свою монголоїдну зовнішність, родичі Чингісхана мали європейські корені. На думку вчених, сам Чингісхан також належав до гаплогрупи R1b-M343, а не до C3c-M48, поширеної в Азії і, як вважалося, вона має відношення до імператорського роду.

Дослідники вважають, що люди, чиї тіла були знайдені в Тавау-Толгой, цілком могли бути нащадками від шлюбів, укладених між династією Борджигінів (роду Чингісхана) і кланами Хонгірад і Онгуд.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України