Техно

Вчені виявили небачену раніше кулю водню поряд із Сонячною системою

Гігантська хмара водню для вивчення процесу зореутворення

Астрономи виявили поряд із Сонячною системою грандіозну кулю водню. Ця знахідка важлива для дослідження процесу формування зірок у нашій галактиці.

Новітнє відкриття в астрономії

Вчені визначили велику хмару газу та пилу, що перебуває на відстані близько 300 світлових років від нас. Названа Еос на честь грецької богині, ця хмара є однією з найбільших одиничних структур у космосі біля Землі.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Nature Astronomy, її близькість забезпечує астрономам можливість вивчення процесу зореутворення в умовах «першого ряду» спостереження.

Особливості молекулярного водню

Унікальність Еос полягає у її яскравій флуоресценції молекулярного водню в далекій ультрафіолетовій області електромагнітного спектра. Це дозволило виявити її, тоді як інші хмари, приховані у своїй «невидимості», виявити складніше.

«Відкриття Еос захоплює тим, що дає можливість безпосередньо досліджувати перетворення міжзоряного газу на зірки і планети», – підкреслив Блейкслі Буркхарт, провідний автор дослідження.

Хмара має форму півмісяця, розміри якої обчислюються в 40 разів більше від видимого Місяця, а її маса складає близько 3400 мас Сонця. Використання новаторської техніки спостереження дає можливість ученим відкривати подібні хмари в Чумацькому Шляху.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України