Науковці з Королівського співтовариства в Лондоні вивчили вплив сонячного затемнення на погодні умови. Для цієї мети вони використовували спеціальні датчики для фіксування показників температури та атмосферного тиску в місцях, на які падала тінь від земного супутника Місяця.
В основі дослідницької роботи були питання про реакції кліматичного режиму на часткове затемнення Сонця. При вимірюванні температури повітря були зафіксовані невеликі скачки в кілька градусів, але на одному з градусників вчені помітили падіння від восьми до мінус семи градусів за Фаренгейтом.
Однак справжній експеримент почнеться в серпні наступного року в місті Салем в штаті Орегон (США), коли буде спостерігатись повне затемнення Сонця. Крім того, вченим необхідно зібрати інформацію про вплив затемнення на погоду, адже такі процеси відбуваються дуже рідко.
Вчені висувають гіпотези про те, що найбільшою мірою сонячне затемнення вплине на райони з екстремальними температурами повітря і тиском, наприклад, в полярних широтах. Також зміни можна помітити в місцях високої вологості, де випадає велика кількість опадів.