Вчені встановили, що в живій природі обертається найшвидше

Учені, що працюють в Помон-коледжі (США), встановили, що може обертатися швидше всього іншого в живій природі. Показник рекордсмена становить 1600 обертів за одну секунду.

Рекорд належить насінню, які розкидає дика петунія. Поширення насіння є ключовою фазою в розвитку всіх без винятку рослин.

Це необхідно не тільки для простого виживання. За допомогою цього процесу рослини освоюють нові території і природні ніші, а також борються зі своїми захворюваннями.

Для найбільшої успішності смороду застосовують при цьому найрізноманітніші хитрощі й стратегії. Мета – розкидати насіння, як можна далі від себе.

Деякі рослини користуються для цього вітром, водою і навіть тваринами. Таким чином, насіння можуть переміститися на досить значно відстань.

Однак є й такі представники флори, які застосовують баллістихорію. Вони надають насінню високу швидкість і ті можуть летіти на відстань до 60 метрів.

Дика петунія для збільшення дальності польоту насіння надає їм великий обертальний ефект. Рослина має спеціальні прилипальці з особливим жолобком для напрямку польоту кожної насінини.

Цей ж «пристрій» прискорює політ і надає йому закручуваний момент.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh