Авторські статтіТехно

Вчені встановили, що в живій природі обертається найшвидше

Учені, що працюють в Помон-коледжі (США), встановили, що може обертатися швидше всього іншого в живій природі. Показник рекордсмена становить 1600 обертів за одну секунду.

Рекорд належить насінню, які розкидає дика петунія. Поширення насіння є ключовою фазою в розвитку всіх без винятку рослин.

Це необхідно не тільки для простого виживання. За допомогою цього процесу рослини освоюють нові території і природні ніші, а також борються зі своїми захворюваннями.

Для найбільшої успішності смороду застосовують при цьому найрізноманітніші хитрощі й стратегії. Мета – розкидати насіння, як можна далі від себе.

Деякі рослини користуються для цього вітром, водою і навіть тваринами. Таким чином, насіння можуть переміститися на досить значно відстань.

Однак є й такі представники флори, які застосовують баллістихорію. Вони надають насінню високу швидкість і ті можуть летіти на відстань до 60 метрів.

Дика петунія для збільшення дальності польоту насіння надає їм великий обертальний ефект. Рослина має спеціальні прилипальці з особливим жолобком для напрямку польоту кожної насінини.

Цей ж «пристрій» прискорює політ і надає йому закручуваний момент.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

sixteen − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.