Вчені встановили, що повітря негативно впливає на каталізатори при очищенні бензину

Група фізиків з Лейденського і Кейптаунського університетів під час дослідження встановили, що повітря негативно впливає на каталізатори при очищенні бензину. Дані своєї роботи вони опублікували у виданні Journal of Physical Chemistry C.

Завдяки каталізаторам бензин  набагато менше забруднює навколишнє середовище. Сира нафта містить сірку, яку потрібно фільтрувати в процесі перетворення нафти в бензин. Для цього фахівці додають водень і такі каталізатори, як NIMOS 2. Водень видаляє компоненти сірки, у чому допомагає каталізатор.

В цілях подальшого удосконалення процесу, вчені досліджували речовини, такі як NIMOS 2 . Невелика адаптація в хімічному складі може зробити їх більш ефективним каталізатором. У таких експериментах, важливо знати, як захистити зразок від зовнішніх факторів.

Група фізиків довела, що вплив повітря дуже шкідливий для каталізатора. Молекули кисню з повітря окислюють частинки NIMOS 2. Вона також зауважила, що окислення відбувається дуже швидко спочатку, але сповільнюється в довгостроковій перспективі. Це вказує на утворення в оксида захисного кільця. Дослідницька група використовувала спеціальний електронний мікроскоп і побачила, що через 24 години 20 % кожної молекули каталізатора покривається киснем.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh