Група фізиків з Лейденського і Кейптаунського університетів під час дослідження встановили, що повітря негативно впливає на каталізатори при очищенні бензину. Дані своєї роботи вони опублікували у виданні
Завдяки каталізаторам бензин набагато менше забруднює навколишнє середовище. Сира нафта містить сірку, яку потрібно фільтрувати в процесі перетворення нафти в бензин. Для цього фахівці додають водень і такі каталізатори, як NIMOS 2. Водень видаляє компоненти сірки, у чому допомагає каталізатор.
В цілях подальшого удосконалення процесу, вчені досліджували речовини, такі як NIMOS 2 . Невелика адаптація в хімічному складі може зробити їх більш ефективним каталізатором. У таких експериментах, важливо знати, як захистити зразок від зовнішніх факторів.
Група фізиків довела, що вплив повітря дуже шкідливий для каталізатора. Молекули кисню з повітря окислюють частинки NIMOS 2. Вона також зауважила, що окислення відбувається дуже швидко спочатку, але сповільнюється в довгостроковій перспективі. Це вказує на утворення в оксида захисного кільця. Дослідницька група використовувала спеціальний електронний мікроскоп і побачила, що через 24 години 20 % кожної молекули каталізатора покривається киснем.