Вперше вивчена надмасивна чорна діра в галактиці Лебідь А

Еліптична галактика Лебідь А, розташувалася на відстані 600 мільйонів світлових років від Землі, відома науковому світу досить давно і вважається одним з найяскравіших джерел радіо-хвиль. Однак тільки зараз вченим вдалося детально вивчити чорну діру, що знаходиться в ній.

Наукові видання інформують, що настільки складну роботу вченим вдалося зробити завдяки Канарському телескопу, розташованого в Іспанії. Сучасні технології допомогли науковим фахівцям розгледіти те, що раніше не було можливим побачити і зрозуміти без спеціальних пристосувань.

У настільки складній роботі ученим допомогли поляриметричні можливості телескопа. Дослідники відзначили, що виявили в центрі галактики Лебідь А активне галактичне ядро втягуюче матерію свого оточення, а також воно випускає високі рівні світла. Також чорна діра вистрілює поляризованими протонними пучками, швидкість яких наближена до швидкості світла. Подробиці, отримані в ході проведення даного дослідження, дозволять фахівцям краще зрозуміти, чим викликана активність надмасивних чорних дір у даній еліптичній галактиці.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh