Авторські статтіТехно

Вперше вивчена надмасивна чорна діра в галактиці Лебідь А

Еліптична галактика Лебідь А, розташувалася на відстані 600 мільйонів світлових років від Землі, відома науковому світу досить давно і вважається одним з найяскравіших джерел радіо-хвиль. Однак тільки зараз вченим вдалося детально вивчити чорну діру, що знаходиться в ній.

Наукові видання інформують, що настільки складну роботу вченим вдалося зробити завдяки Канарському телескопу, розташованого в Іспанії. Сучасні технології допомогли науковим фахівцям розгледіти те, що раніше не було можливим побачити і зрозуміти без спеціальних пристосувань.

У настільки складній роботі ученим допомогли поляриметричні можливості телескопа. Дослідники відзначили, що виявили в центрі галактики Лебідь А активне галактичне ядро втягуюче матерію свого оточення, а також воно випускає високі рівні світла. Також чорна діра вистрілює поляризованими протонними пучками, швидкість яких наближена до швидкості світла. Подробиці, отримані в ході проведення даного дослідження, дозволять фахівцям краще зрозуміти, чим викликана активність надмасивних чорних дір у даній еліптичній галактиці.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

9 + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.