Авторські статтіНовини

Вчені вперше в тропосфері Землі виявили аміак

Вчені з Технологічного інституту Карлсруе (KIT) в Німеччині спільно з дослідниками з Мексики і США вперше виявили аміак в тропосфері Землі за допомогою спектрометрії. Подробиці наукової роботи опубліковані в виданні Atmospheric Chemistry and Physics.

Експерти з KIT, Університету Колорадо в Боулдері і Національного автономного університету Мексики за допомогою спектрометра MIPAS на екологічному супутника ENVISAT оцінювали вимірювання, зроблені виключно в інфрачервоному діапазоні і виявили значно завищену концентрацію аміаку (до 33 молекул NH3 на трильйон молекул повітря) в районі азіатського мусону на висоті 12-15 кілометрів. Таких високих концентрацій вченими виявлено не було ніколи і ніде більше.

Дослідники відзначають, що найбільш об’ємні шкідливі викиди аміаку спостерігаються в Північній Індії і на південно-сході Китаю, що пов’язано зі зростанням чисельності населення і глобальним потеплінням. Однак аміак здатний не тільки забруднювати екосистеми, вступаючи в реакції з сірчаної або азотної кислотами, але і може сприяти утворенню хмар. Такі аерозолі володіють охолоджуючим ефектом і компенсують частину парникового процесу. Однак досі концентрація аміаку в середній і верхній тропосфері практично не вивчені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh