Авторські статтіТехно

Вчені «воскресили» голову мумії за допомогою 3D-принтера

Вчені Мельбурнського університету виявили добре збережену голову давньоєгипетської мумії. Завдяки знайденому зразку, їм вдалося відтворити тіло людини тих часів.

Райан Джеффріс є автором дослідження, і він ніколи не міг подумати, що зможе знайти що-небудь подібне. Група вчених встановила, що голова належала дівчині, вік якої не перевищував 25 років. Такий висновок вдалося зробити завдяки проведеній комп’ютерній томографії. Дана технологія досягла такого успіху, що вже у найближчі роки можна буде встановлювати вік динозаврів.

Суть методу полягає в тому, що з черепа беруться характерні риси кісток, очних западин, а далі проводитися аналіз щелепи, завдяки чому штучний інтелект створює тривимірне зображення із зазначенням віку досліджуваного зразка.

Фахівці навіть встигли назвати мумію Мерітамун. Повідомляється, що дівчина швидше за все загинула природних чином, а не від чиїхось рук. Вчені стверджують, що тіло було поховано приблизно 2000 років тому, проте далі фахівці ще будуть проводити додатковий аналіз.

Крім 3D-копії, вчені планують зайнятися реконструкцією оригіналу мумії з відтворенням саркофага і бальзамованих бинтів. З усього видно, що дівчина належала до знатного роду, підтвердженням чого є дорогоцінні матеріали під час поховання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України