Авторські статтіНовини

Вчені: Вода в пластику небезпечна для здоров’я

Вчені з Європи і США провели масштабні дослідження щодо шкоди пластикових пляшок, в які зазвичай розливається питна вода і різні напої. Фахівці впевнені: рідина, яка зберігається в пластику, представляє серйозну небезпеку для здоров’я людини.

Для проведення експерименту було залучено 1500 добровольців. Протягом двотижневого періоду респонденти вживали воду з пластикових пляшок, паралельно медики вели спостереження за їх здоров’ям.
По закінченні дослідження, в сечі людей, які вживають воду з пластику, був зафіксований Бісфенол-А. Це речовина є дуже токсична і використовується для виробництва пластику. Вчені попереджають: навіть якщо вода, яка знаходиться в пляшці, є хорошої якості, токсин, опиняючись у воді, перетворює її в дуже небезпечну для організму людини. Бісфенол-А може провокувати різноманітні ускладнення у вигляді головного болю, ниркової хвороби, порушення гормонального фону і т. д.

З метою підтвердження результатів дослідження, випробуваним запропонували утриматися на деякий час від води з пластикового посуду. У підсумку, аналізи людей, які не пили воду з пластику, набагато покращилися, знизивши кількість токсинів в сечі до 65%.
Пляшковий пластик здатний зберігати нейтральність тільки у відсутності кисню і до тих пір, поки вода не змінює свій хімічний склад.

Іншими словами, після відкриття пластикової пляшки, вміст необхідно відразу перелити в ємність, більш придатну для зберігання. І кращим варіантів для цього буде скляна тара.
Однак далеко не весь пластик є однаково шкідливим для здоров’я —звертати увагу потрібно на код на дні пляшки. Так, твердий пластик з номерами 2, 4 або 5 вважається безпечним і такі ємності можна багаторазово використовувати. А пляшки з вибитими номерами 1, 3, 6 і 7 представляють великий ризик для людини . Після використання пляшки, її потрібно відразу викинути.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України