Дослідницька група використовувала метод РНК-секвенування для аналізу 20 тисяч ядер в серцевої тканини у здорових і хворих мишей.
З допомогою тварин вчені визначили широке розмаїття типів клітин як у здорових, так і у хворих сердець і докладно вивчили «транскрипційний ландшафт», в якому ДНК передає генетичну інформацію у РНК та білки. До того, як метод РНК-секвенування ставши широко можуть застосовуватися, дослідникам було технічно складно вивчати окремі клітини в постнатальних серцях з-за великого розміру клітин серцевого м язу. Для одноячеечного аналізу нейронів і м язових клітин в лабораторії кафедри патології Пенсільванського університету розроблені технології, які визначили вплив РНК на розвиток і лікування серцевих захворювань.
У поточному дослідженні основна увага приділялася кардіоміопатії, групи захворювань, що характеризується прогресуючим зниженням серцевого м язу – найпоширенішої причини серцевої недостатності. Інструмент секвенування виявивши основні типи клітин, такі як кардіоміоцити, фібробласти і ендотеліальні клітини, а також більш рідкісні типи серцевих клітин. Вчені впевнені, що глибоке розуміння серцевої біології прокладе шлях до цілеспрямованим методів лікування, спрямованих на ключові генні мережі, які можуть запропонувати найкраще лікування пацієнтів з серцевою недостатністю.