Авторські статтіНовини

Вчені визначили місця ймовірного утворення схожих на Землю планет

Швейцарські астрофізики встановили, що планети, подібні до Землі, можуть формуватися в жилих зонах маломасивних зірок. Саме в цих частинах Всесвіту існують найбільш сприятливі умови для утворення об’єктів з великою кількістю води на поверхні.

На подібне дослідження фахівців підштовхнуло виявлення в серпні цього року екзопланети Proxima b, яку деякі вчені називають двійником Землі. Астрофізики вирішили застосувати комп’ютерне моделювання для визначення можливих місць розташування подібних планет.

В результаті дослідження вдалося з’ясувати, що землеподібні об’єкти розташовуються, як правило, на низьких орбітах невеликих зірок. Їх радіус дорівнює 0,5-1,5 показникам нашої планети. 9 з 10 знайдених об’єктів мають насичення водою у більш ніж 10%. При тому, що на Землі цей рівень дорівнює 0,02%, на думку вчених, на зазначених планетах існують дуже глибокі океани.

Фахівці відзначають, що наявність рідкої води є ознакою високої ймовірності наявності життя. Проте нерідко це призводить до дестабілізації природних умов на планеті, що навпаки – може зробити планету непридатною для існування будь-яких організмів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України