Вчені визначили місця ймовірного утворення схожих на Землю планет

Швейцарські астрофізики встановили, що планети, подібні до Землі, можуть формуватися в жилих зонах маломасивних зірок. Саме в цих частинах Всесвіту існують найбільш сприятливі умови для утворення об’єктів з великою кількістю води на поверхні.

На подібне дослідження фахівців підштовхнуло виявлення в серпні цього року екзопланети Proxima b, яку деякі вчені називають двійником Землі. Астрофізики вирішили застосувати комп’ютерне моделювання для визначення можливих місць розташування подібних планет.

В результаті дослідження вдалося з’ясувати, що землеподібні об’єкти розташовуються, як правило, на низьких орбітах невеликих зірок. Їх радіус дорівнює 0,5-1,5 показникам нашої планети. 9 з 10 знайдених об’єктів мають насичення водою у більш ніж 10%. При тому, що на Землі цей рівень дорівнює 0,02%, на думку вчених, на зазначених планетах існують дуже глибокі океани.

Фахівці відзначають, що наявність рідкої води є ознакою високої ймовірності наявності життя. Проте нерідко це призводить до дестабілізації природних умов на планеті, що навпаки – може зробити планету непридатною для існування будь-яких організмів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh