Авторські статтіНовини

Вчені визначили, коли у дітей зароджується почуття справедливості

Вчені з Франції і Швейцарії задалися метою з’ясувати, в якому віці у дітей з’являється почуття справедливості. В результаті проведених експериментів виявилося, що людина починає боротися за рівноправність у віці від п’яти до восьми років, передає Developmental Psychology.

До участі в дослідженні було залучено 173 дитини віком від трьох до восьми років. Випробуваним продемонстрували виставу з двома акторами, один з яких постійно домінував над іншим, показуючи власну перевагу і нав’язуючи супернику свою думку. Після цього дітям запропонували розділити між акторами два нерівних шматки шоколаду. Так, трьох – і чотирирічки віддавали великий шматок ласощів «домінуючому» персонажу, але ось група респондентів, учасникам якої вже виповнилося вісім років, віддавали перевагу іншому акторові, якого несправедливо образив лідер. Свої дії вони пояснювали дуже просто: «підлеглий» актор потребує підтримки, захисту і допомоги, так як відчуває життєві труднощі.

Що стосується малюків, то їх вибір вчені пояснили тим, що в такому маленькому віці для дітей лідери – це тільки їх батьки, тому вони не піддають критичному аналізу навколишній світ і найчастіше просто підкоряються старшим. Почуття справедливості починає проявлятися по мірі дорослішання і спілкування з однолітками, коли прокидається прагнення до рівності.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України