Створений мікрочіп який може розпізнавати клітини раку, або вибухівку

Створений мікрочіп, який поєднує властивості біологічного організму та електроніки.

Перехід з неживої матерії в живу є головною загадкою для вчених. Фахівці Колумбійського університету примудрилися створити пристрій, який поєднує властивості біологічного організму та електронного чіпа. За словами біоінженера Кена Шепарда принципова відмінність між цими системами полягає в способі передачі інформації та енергії. У комп’ютерній: комп’ютерах, планшетах і смартфонах «листоношами» працюють електрони. А у живих клітинах цю функцію виконує система з іонів і спеціальних клітинних мембран, які контролюють пересування цих іонів.

Дослідники знайшли оригінальне рішення: створили свого роду «перехідник». Це спеціальна двошаровий жирова мембрана, яка перетворює енергію молекул АТФ в електричний струм, який в свою чергу змушує працювати мікросхеми.

— Системи, що поєднують продуктивність електроніки та унікальні властивості біологічних організмів, дають унікальні можливості, — говорить Кен Шепард. — Скажімо, зараз для того, щоб знайти вибухівку в аеропорту або вирахувати в натовпі терориста-смертника, скрізь використовують спеціально навчених собак. Але зараз нам не потрібна собака. Тепер ми можемо на основі цієї технології створити електронний «ніс», який так само швидко розпізнає бомбу. А можна налаштувати мембрану так, що вона буде реагувати на АТФ тільки в присутності інших речовин — наприклад, токсинів або ракових клітин. Це дасть можливість провести діагностику на ранніх стадіях хвороби.

Це не перша спроба створити гібрид електроніки і живого організму. Кілька тижнів тому шведські вчені виростили троянди, в структуру яких були вбудовані транзистори і електроди. Листя троянд міняли колір залежно від напруги, що подається.

Джерело: kp.ru

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh