Створений мікрочіп який може розпізнавати клітини раку, або вибухівку

Створений мікрочіп, який поєднує властивості біологічного організму та електроніки.

Перехід з неживої матерії в живу є головною загадкою для вчених. Фахівці Колумбійського університету примудрилися створити пристрій, який поєднує властивості біологічного організму та електронного чіпа. За словами біоінженера Кена Шепарда принципова відмінність між цими системами полягає в способі передачі інформації та енергії. У комп’ютерній: комп’ютерах, планшетах і смартфонах «листоношами» працюють електрони. А у живих клітинах цю функцію виконує система з іонів і спеціальних клітинних мембран, які контролюють пересування цих іонів.

Дослідники знайшли оригінальне рішення: створили свого роду «перехідник». Це спеціальна двошаровий жирова мембрана, яка перетворює енергію молекул АТФ в електричний струм, який в свою чергу змушує працювати мікросхеми.

— Системи, що поєднують продуктивність електроніки та унікальні властивості біологічних організмів, дають унікальні можливості, — говорить Кен Шепард. — Скажімо, зараз для того, щоб знайти вибухівку в аеропорту або вирахувати в натовпі терориста-смертника, скрізь використовують спеціально навчених собак. Але зараз нам не потрібна собака. Тепер ми можемо на основі цієї технології створити електронний «ніс», який так само швидко розпізнає бомбу. А можна налаштувати мембрану так, що вона буде реагувати на АТФ тільки в присутності інших речовин — наприклад, токсинів або ракових клітин. Це дасть можливість провести діагностику на ранніх стадіях хвороби.

Це не перша спроба створити гібрид електроніки і живого організму. Кілька тижнів тому шведські вчені виростили троянди, в структуру яких були вбудовані транзистори і електроди. Листя троянд міняли колір залежно від напруги, що подається.

Джерело: kp.ru

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Вербицький Юрій: “Причина смерті – львів’янин”. Пам’яті Небесної сотні

Вербицький Юрій 51 рік, сейсмолог, кандидат фізико-математичних наук – м. Львів «Причина смерті — львів’янин», ...

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh