Вчені створили точного і швидкого робота-хірурга

Розробники з Технологічного університету Ейндховена створили робота RoBoSculpt, здатного просвердлити отвір у черепі з неймовірною точністю.

Новий хірург в найближчі 5 років може почати проводити складні операції на людині. Досить часто хірургам зі всього світу для надання допомоги пацієнтам доводитися проводити операції на черепі, роблячи отвори в його основі. Однак цей ретельний і повільний процес вимагає від фахівців неймовірної точності і хорошого досвіду, адже найменша помилка може зробити з людини інваліда.

Новий RoBoSculpt є сучасним просунутим маніпулятором з хірургічної дрилем і здатний працювати швидше і з ще більшою точністю. На КТ-сканках черепа хірурги позначають кістки, які необхідно видалити, фіксують руку пристрою в необхідному місці і починають свердлити. Досить легке і компактне пристрій здатний працювати з усіх можливих кутів у семи вимірах.

Перші технічні випробування робота пройшли успішно. Клінічні тести почнуть проводити в цьому році, і вже через 2-3 роки може відбутися перша операція.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh