Авторські статтіТехно

Вчені створили наногенаратор, який здатний зарядити телефон за допомогою енергії людини

с
Інженери-дослідники Мічиганського Державного Університету створили пристрій під назвою наногенератор. Це пристрій здатний брати енергію від рухів людини, так що час, коли зарядка телефону буде можлива лише за допомогою пальців рук, вже не за горами.

Вчені забезпечили наногенератор РК-сенсорним екраном, при натисканні на який від енергії пальців людини засвічується 20 світлодіодних ліхтариків.

Провідний дослідник проекту, доцент електричної та комп’ютерної інженерії, Нельсон Сепульведа у своєму інтерв’ю журналу Nano розповів про те, що час, коли наші пристрої і гаджети не будуть мати потребу в акумуляторі, а будуть заряджатися лише від рухів людини, вже на підході.

Наногенератор складається з рухомих м’яких пластин, які у свою чергу складаються з декількох шарів екологічно чистих речовин, у тому числі срібла, поліаміду, поліпропілену та інших. Іони додаються таким чином, що кожен шар пристрою містить заряджені частинки. Електрична енергія створюється, коли пристрій стискається за рахунок руху людини або механічної енергії.

Пристрій є дуже тонким, як аркуш паперу і може бути адаптованим для багатьох застосувань в різних областях, і не заподіюватиме ніяких незручностей для рухів людини.

У дослідженні говориться, що наногенератор із-за невеликої ваги, гнучкості, і відносної дешевизни, міг би стати перспективним методом акумулювання енергії в області автономної електроніки, наприклад такої як бездротові гарнітури, стільникових телефонів та інших пристроїв з сенсорним екраном.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України