Вчені сворили монстра з кількома головами, щоб перемогти рак

Фахівці Женевського університету розібралися в генних ланцюгах, що зустрічаються як у найпростіших форм життя, так і у людей.

Робота вчених була сконцентрована навколо трьох генів: Wnt3, Wnt5 і Sp5. Кожен з них бере участь у регенеративному процесі у гідр, коли тим необхідно виростити нову голову. Взаємодія між цими генами можна порівняти з стопером, який пропускає таку кількість молекул, щоб виростити лише одну голову. Вчені довго вивчали цей процес, поки їм в лабораторних умовах не вдалося створити мініатюрного монстра-гідру з кількома головами. При цьому кожна голова абсолютно нормальна і зберігає повну функціональність.

Дійсно значущим поява багатоголового монстра є тому, що такі ж гені з такими ж функціями і такими ж процесами є не тільки у гідр, але і у ссавців, у тому числі, у людей. Стопер, не дозволяє більшості людей народитися з кількома головами, спрацьовує один раз – в ембріональний період і, ймовірно, більше не може бути запущений заново. Вчені також відзначають, що головний ген цих процесів – Wnt3 – є вирішальним фактором виникнення деяких видів раку, тому маніпуляції з Sp5 можуть перемогти або запобігти ці хвороби. Але точно це буде відомо після повторення досвіду з гідрами на ссавців.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh