Вчені сворили монстра з кількома головами, щоб перемогти рак

Фахівці Женевського університету розібралися в генних ланцюгах, що зустрічаються як у найпростіших форм життя, так і у людей.

Робота вчених була сконцентрована навколо трьох генів: Wnt3, Wnt5 і Sp5. Кожен з них бере участь у регенеративному процесі у гідр, коли тим необхідно виростити нову голову. Взаємодія між цими генами можна порівняти з стопером, який пропускає таку кількість молекул, щоб виростити лише одну голову. Вчені довго вивчали цей процес, поки їм в лабораторних умовах не вдалося створити мініатюрного монстра-гідру з кількома головами. При цьому кожна голова абсолютно нормальна і зберігає повну функціональність.

Дійсно значущим поява багатоголового монстра є тому, що такі ж гені з такими ж функціями і такими ж процесами є не тільки у гідр, але і у ссавців, у тому числі, у людей. Стопер, не дозволяє більшості людей народитися з кількома головами, спрацьовує один раз – в ембріональний період і, ймовірно, більше не може бути запущений заново. Вчені також відзначають, що головний ген цих процесів – Wnt3 – є вирішальним фактором виникнення деяких видів раку, тому маніпуляції з Sp5 можуть перемогти або запобігти ці хвороби. Але точно це буде відомо після повторення досвіду з гідрами на ссавців.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Нові технології північного сусіда – іноваційне турбулентно-рідинне устаткування. Відео

Росіяни придумали іноваційне турбулентно-рідинне устаткування – “Оживлювач води”. Для чого і як вона працює?) “Технологія” ...

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh