Авторські статтіТехно

Вчені винайшли посуд, який має властивості самоочищення

Шведські вчені придумали оригінальні тарілки, які мають властивості самоочищення. При виготовленні посуди застосовувалася нова технологія, яка робить її стійкою до бруду і води.

Їжа не прилипає до поверхні, її просто треба змити. Новий посуд створений шведською студією «завтрашні машини» і корпорацією Inventia. Тарілки виконані з матеріалу на основі целюлози. На дотик вони подібні до керамічних виробів.

На думку розробників, таке нововведення економить ресурси як у виробництві так і при експлуатації, не вимагаючи великої кількості води і миючих засобів, для утримання їх у чистоті. Inventia придумала целюлозний матеріал, а покриття з нього розробили в Королівському технологічному інституті в Стокгольмі. Целюлозу нанесли на прес-форму перед цим надавши їй форму блюда, підноса, чашки. Потім за допомогою воскового розчину двоокису вуглецю при високій температурі вийшло покриття. Цим розчином покрили весь посуд для стійкості. Потім його пофарбували і він став готовим до звичайного застосування за призначенням.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України