Авторські статтіНовини

Вчені: Вимерлий сумчастий звір силою свого укусу вбивав динозаврів

Дослідники з США вперше проаналізували відомий череп сумчастого Didelphodon vorax, з’ясували, що сила укусу тварини в перерахунку на кілограм ваги перевершує силу укусу нинішніх гієн і великих кішок, складаючи до 218 ньютонів.

За будовою та рівнем зносу зубів сумчасті з мезозойського періоду вагою 5,2 кг були хижаками, або харчувався падаллю. А будова щелеп і кісток, які утримують м’язи, підтверджує рекордну потужність їхнього укусу. Раніше вважалося, що невеликі тварини мезозою харчувалися тільки комахами, проте Didelphodon vorax є винятком, жертвами сумчастого імовірно були невеликі динозаври і підростаючі види більш великих динозаврів.

На основі аналізу рештків Didelphodon vorax, вчені зробили висновок, що він був найближчим родичем всіх сумчастих. Також за твердженням експертів, сумчасті походять з Північної Америки, а потім мігрували в Південну Америку та Азію.

66 мільйонів років тому, після падіння астероїда, всі великі істоти на землі вимерли. Сильніше потерпіли тоді більш великі сумчасті, порівняно з плацентарними ссавцями. В результаті плацентарні види стали домінуючими на багатьох континентах. В наш час сумчасті менш поширені за межами Австралії, Південної Америки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.