Авторські статтіЗдоров'я

Вчені виявили поєднання головного мозку людини з імунною системою

Нове дослідження ідентифікувало лімфатичні судини на головного мозку, таким чином, виявлено з’єднання мозку з імунною системою.

«Ми буквально спостерігали, як мозок людей тече у ці судини», – сказав Даніель С. Рейх, старший дослідник Національного інституту здоров’я (NIH), коли його попросили пояснити останні результати його довгоочікуваного дослідження.

Доктор Рейх і його команда мабуть, нервували, але пишалися своєю роботою, коли вони опублікували своє нове дослідження, яке вперше емпірично підтвердило наявність лімфатичних судин у мозку – припущення, вперше висловлене в 1816 році, але яке не визнавало медичне співтовариство досі.

Лімфатичні судини є інтегральною мережею системи кровообігу. Ці судини переміщують по тілу лімфатичну рідину, яка постачає білі кров’ю яні клітини в різні органи і збирає шкідливу рідину в лімфатичні вузли. Цей процес свідчить про роботу імунної системи, якщо орган піддається нападам або отримує поранення. Лімфатичні судини дуже важливі при лікуванні хвороб.

Спостерігалося, що ці судини присутні у всіх частинах тіла, за винятком мозку. Передбачалося, що в мозку їх немає, хоча це, природно, поставило питання про те, як мозок видаляє свої відходи.

Питання було забуто до недавнього часу, коли неврологи помітили деякі розбіжності в скануванні мозку. У 2015 році було висловлено припущення про те, що мозок може мати лімфатичні судини.

Доктор Рейх був заінтригований, коли вперше почув про це, і вирішив перевірити теорію. Він набравши п’ять здорових добровольців і використовував МРТ для сканування їх мозку після того, як кожному учаснику було введено гадобутрол, магнітний барвник, який багато клініцисти використовують для візуалізації ушкодження кровоносної судини мозку.

Початкові результати були невтішними. Зовнішня поверхня мозку висвітлювалась, але не показувала жодних ознак будь-яких лімфатичних судин. Однак, коли доктор Рейх і його команда налаштували сканер по-іншому, вони побачили, що у дерми також були маленькі плями і лінії, які виглядали вражаюче, як лімфатичні судини тіла.

Вчені провели ще одну серію тестів, на цей раз використовуючи інший магнітний барвник з більш великими молекулами. Результати були узгоджені з зображеннями, що показують невеликі плями, які пропонували систему відходів.

«Ці результати можуть кардинально змінити наші уявлення про ті, як мозок і імунна система взаємопов’язані», – сказав Уолтер Дж. Коросетс, доктор медичних наук, директор Національного інституту неврологічних розладів та інсульту (NINDS) NIH.

Розуміння того, як мозок і імунна система з’єднуються, може вплинути на профілактичні та лікувальні плани. Якщо мозок дійсно має власну каналізаційну систему, пошкодження лімфатичних судин може вплинути на функціонування органу.

Планується проведення досліджень у пацієнтів з неврологічними розладами, щоб подивитися, як порушення впливає (або залежить від) функції лімфатичних судин головного мозку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.