Вчені виявили субзоряний супутник в одній із зірок в скупченні Плеяд

Міжнародна група астрономів виявила новий субзірковий супутник в одній із зірок в скупченні Плеяд. Це відкриття може внести вклад в розуміння зоряних і субзоряних систем. Дослідження з викладенням нових результатів було опубліковано на сайті Arxiv.

Завдяки своїй близькості Плеяди часто спостерігається і вивчаюся аматорами і професійними астрономами. Ця система зірок розташована приблизно на відстані у 440 світлових років від Землі. Її вік становить близько 120 мільйонів років, що дозволяє вважати Плеяди одним з найближчих молодих скупчень. Це робить їх мішенню для пошуку нових маломасивних субзоряних об’єктів, таких як коричневі карлики.

Працівники Національної астрономічної обсерваторії Японії провели ряд спостережень за зірками скупченняПлеяд у пошуках планетарних мас і субзоряних супутників. Ці спостереження були частиною стратегічного вивчення екзопланет і планетних дисків з використанням адаптивної оптики. Дослідники використовували телескоп на Мауна-Кеа, Гаваї.

Нещодавно виявлений об’єкт був названий Плеяди HII 3441B. Згідно з результатами дослідження, він знаходиться на південному-сході від головної зірки і затверджений в якості її об’єкта-супутника. Маса Плеяди HII 3441B становить приблизно 68 мас Юпітера, а температура – 2 700 К. Крім того, вчені виявили, що немає ніякого поглинання метану в атмосфері цього субзоряного супутника.

Вчені також не виключають можливість того, що об’єкт є ще одним слабким членом Плеяди вздовж тієї ж прямої видимості, адже при спостереженні не вдалося виявити його орбітального руху. За словами дослідників, їх робота дає внесок для визначення початкової функції мас у Плеядах.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 + fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh