Міжнародна група астрономів виявила новий субзірковий супутник в одній із зірок в скупченні Плеяд. Це відкриття може внести вклад в розуміння зоряних і субзоряних систем. Дослідження з викладенням нових результатів було опубліковано на сайті Arxiv.
Завдяки своїй близькості Плеяди часто спостерігається і вивчаюся аматорами і професійними астрономами. Ця система зірок розташована приблизно на відстані у 440 світлових років від Землі. Її вік становить близько 120 мільйонів років, що дозволяє вважати Плеяди одним з найближчих молодих скупчень. Це робить їх мішенню для пошуку нових маломасивних субзоряних об’єктів, таких як коричневі карлики.
Працівники Національної астрономічної обсерваторії Японії провели ряд спостережень за зірками скупченняПлеяд у пошуках планетарних мас і субзоряних супутників. Ці спостереження були частиною стратегічного вивчення екзопланет і планетних дисків з використанням адаптивної оптики. Дослідники використовували телескоп на Мауна-Кеа, Гаваї.
Нещодавно виявлений об’єкт був названий Плеяди HII 3441B. Згідно з результатами дослідження, він знаходиться на південному-сході від головної зірки і затверджений в якості її об’єкта-супутника. Маса Плеяди HII 3441B становить приблизно 68 мас Юпітера, а температура – 2 700 К. Крім того, вчені виявили, що немає ніякого поглинання метану в атмосфері цього субзоряного супутника.
Вчені також не виключають можливість того, що об’єкт є ще одним слабким членом Плеяди вздовж тієї ж прямої видимості, адже при спостереженні не вдалося виявити його орбітального руху. За словами дослідників, їх робота дає внесок для визначення початкової функції мас у Плеядах.