Авторські статтіНовини

Вчені виявили справжню причину утворення карієсу

Учені вже давно знають, що цукор може знищувати захисний шар емалі зубів, що згодом призводить до утворення карієсу. Останнє дослідження показало, що не тільки цукор має такий вплив на здоров’я ротової порожнини.

У ході нового дослідження наукові співробітники виявили, що останки древньої людини також містили ознаки карієсу. У ротовій порожнині стародавніх людей утворювалися множинні дірки. Так як у печерних людей не було доступу до солодкої їжі, вчені вирішили шукати причину карієсу в інших продуктах.

В першу чергу вчені викреслили зі свого списку м’ясо. Регулярне вживання м’яса дають тільки мінімальні пошкодження зубів, так як нежирні сорти майже не містять цукру. Раціон печерних людей також включав у себе коренеплоди, горіхи і зернові культури – вся ця їжа багата на вуглеводи. Із-за того, що вуглеводи розкладаються до простих цукрів, ферменти слини стають відмінним кормом для бактерій.

Незважаючи на те, що стародавні люди майже не вживали цукру, їхні зуби страждали карієсом із-за великої кількості вуглеводів. Вчені також виявили, що печерні люди хотіли вилікувати карієс, вони видаляли гнилі зуби загостреним кремнієвим камінням. Також стародавні “стоматологи” робили пломби з воску.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.