Авторські статтіНовини

Вчені виявили самий невловимий мікроб на Землі

Рідкісній мікроб, який вважався незначним, виявився самим невловимим і одним з найпоширеніших одноклітинних мисливців в океані. Команда дослідників вперше вивчила цих невловимих хижаків.

Diplonemids – це крихітні клітини, які більш або менш ігнорувалися дослідниками до недавнього часу, коли обстеження морської різноманітності показали, що вони є найпоширенішими “найпростішими”, різноманітною групою одноклітинних організмів, що полюють на бактерії і віруси у водоймах. Незважаючи на їх чисельність, вони ще ніколи не були спіймані. Учені з Канадського інституту перспективних досліджень (CIFAR) вийшли в море і їм вдалося спостерігати їх у перший раз.

“Коли мікробів настільки багато, це, ймовірно, грає дуже важливу роль в екосистемі. Світ мікробів є однією з останніх сфер вивчення на нашій планеті, і ми з допомогою нових технологій сподіваємося дізнатися більше інформації про це невидиме життя”, – сказав Патрік Кокосові, один з провідних авторів.

Дослідження показало, що diplonemids являють собою різнорідну групу видів дуже різних форм і розмірів, і що вони полюють на бактерії і великі водорості. Diplonemids також мають цікаві геноми, які є великими і повними “сміття” ДНК, званих інтронами, які переривають гени. Інтрони виявлені в генах всіх складних клітин, але у diplonemid вони особливі, і схоже, вони поширюються так само, як вірус копіює свій генетичний матеріал в інші клітини, коли атакує.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України