Вчені виявили самий невловимий мікроб на Землі

Рідкісній мікроб, який вважався незначним, виявився самим невловимим і одним з найпоширеніших одноклітинних мисливців в океані. Команда дослідників вперше вивчила цих невловимих хижаків.

Diplonemids – це крихітні клітини, які більш або менш ігнорувалися дослідниками до недавнього часу, коли обстеження морської різноманітності показали, що вони є найпоширенішими “найпростішими”, різноманітною групою одноклітинних організмів, що полюють на бактерії і віруси у водоймах. Незважаючи на їх чисельність, вони ще ніколи не були спіймані. Учені з Канадського інституту перспективних досліджень (CIFAR) вийшли в море і їм вдалося спостерігати їх у перший раз.

“Коли мікробів настільки багато, це, ймовірно, грає дуже важливу роль в екосистемі. Світ мікробів є однією з останніх сфер вивчення на нашій планеті, і ми з допомогою нових технологій сподіваємося дізнатися більше інформації про це невидиме життя”, – сказав Патрік Кокосові, один з провідних авторів.

Дослідження показало, що diplonemids являють собою різнорідну групу видів дуже різних форм і розмірів, і що вони полюють на бактерії і великі водорості. Diplonemids також мають цікаві геноми, які є великими і повними “сміття” ДНК, званих інтронами, які переривають гени. Інтрони виявлені в генах всіх складних клітин, але у diplonemid вони особливі, і схоже, вони поширюються так само, як вірус копіює свій генетичний матеріал в інші клітини, коли атакує.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh