Авторські статтіТехно

Вчені виявили причину жорстокості людей

Фахівці з Іспанії з’ясували, з якої причини люди поводяться один з одним жорстоко. Матеріали наукової роботи дослідників містяться у виданні Nature.

Виявляється, схильність до насильства розвивалася у людині під час еволюційного процесу, який зайняв кілька десятків тисяч років. Вчені давно помітили, що люди набагато частіше вбивають представників свого виду, ніж інші ссавці. Деякі дослідники вважали, що виною всьому людська природа, інші думали, що вбивати собі подібних людину змушувала цивілізація.

Команда фахівців під керівництвом Маркоса Мендеса з Університету Мадрида поставила крапку в цьому питанні, що хвилює розуми вчених не одного століття. Дослідники піддали аналізу інформацію, що стосується рівня смертності серед 137 родин ссавців, вони вивчили більше чотирьох мільйонів випадків загибелі звірів і наших предків. Вчені намагалися визначити, яка частка ссавців, які померли з вини своїх же родичів.

У результаті з’ясувалося, що предки людини в шість разів перевершували тварин за ступенем своєї жорстокості. Внаслідок агресії всередині увиду гине, як правило, одна тварина з трьохсот (0,3%), у стародавніх людей цей показник становив 2%. Таким чином, виходить, що схильність до насильства у людей передбачена на генетичному рівні.

Проявляти агресію доісторичні люди були змушені заради виживання. Більш жорстокі популяції, здатні відстоювати власну територію, мали більше шансів на успіх, ніж їх «толерантні» побратими.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України