Авторські статтіНовини

Вчені виявили нову небезпеку дефіциту вітаміну D

Діти зі зниженим при народженні рівнем вітаміну D більш схильні до розвитку в майбутньому розсіяного склерозу, на відміну від інших новонароджених, які не страждають його дефіцитом. Про цю нову небезпеку повідомляється в дослідженні на сторінках популярного видання Neurology.

Датські вчені прийшли до подібних висновків на підставі порівняння даних 520 пацієнтів з розсіяним склерозом і 973 людей однакового віку, яким не притаманне дане захворювання. Всі учасники вищезазначеного медичного експерименту проходили скринінг ще в новонародженому віці. Таким чином, у вчених з’явилася можливість порівняння рівнів вітаміну D у даних людей, які вони мали при народженні.

Учасників фахівці розділили на п’ять окремих груп за рівнем вітаміну D в зразках крові. У першій опинилися пацієнти з найнижчими рівнями вітаміну D (нижче 21 наномоль на один літр), а у п’ятій – з найвищими (від 49 наномоль і вище).
У результаті з’ясувалося, що учасники з п’ятої групи мають ризик розсіяного склерозу нижче на 47% порівняно з їх опонентами з самим низьким вмістом цього вітаміну.
Автори дослідження розповіли також про необхідність проведення додаткових досліджень для підтвердження отриманих раніше результатів.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України