Авторські статтіНовини

Вчені виявили нові побічні ефекти знеболювальних засобів

Американські вчені провели ряд масштабних досліджень, в ході яких встановили закономірність між частим прийомом засобів проти болю та наступними змінами в організмі. З’ясувалося, що найбільш згубно знеболювальні діють на жінок.

При тривалому прийомі анальгетиків та інших видів обезболюючих препаратів, істотно підвищується ризик втрати слуху, що з часом може призвести до повної глухоти. Вчені проаналізували дані не менше п’ятдесяти тисяч учасників експерименту, і виявили істотний вплив деяких препаратів на слухові рецептори. При особливо тривалому терміні прийому ліків згубні зміни слуху виникають і у чоловіків, а ось для жінок навіть незначна доза анальгетиків може виявитися дуже небезпечною.

Серед найбільш небезпечних медикаментів вчені виділяють засіб Ацетамінофен. Цей препарат може посприяти різкого виникнення інсультів та інфарктів, так як його дія вкрай ускладнює роботу серцевого м’язу.

Аналогічні побічні ефекти вчені виявили при перевірці наслідків регулярного прийому антидепресантів. Результати експерименту опубліковані на сторінках фахового журналу «American Journal of Epidemology”.

При цьому, назвати точні причини виникнення такого феномену вчені не можуть. Фахівці підкреслили абсолютну нешкідливість деяких інших, більш слабких препаратів, але у свою чергу, ці препарати не мають такого ефективного впливу на джерело болю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України