Дослідники з Гавайського університету в Маноа виявили новий вид вірусу, який заражає прибережні водорості на Гаваях. Незвичайність вірусу полягає в тому, що він містить найбільший геном з коли-небудь знайдених. Він заражає організми, здатні до фотосинтезу.
Дослідники при Університеті займалися рутинною вивченням морської флори, зокрема морського фітопланктону, коли вони змогли побачити на комп’ютері новий, незвично великий геном вірусу, який вражає фотосинтезуючі організми. Крістофер Шварц, аспірант, який брав участь в дослідженнях, каже, що люди чудово знайомі з вірусами. Але мало хто може уявити, що не тільки люди борються з ними, але і мікроскопічний планктон теж.
Дані відкриття важливо розумінням будови харчових циклів в океані. Фітопланктон є основним джерелом їжі для багатьох видів. Якщо буде заражена водорість, то вірус перейде і до спожили його істотам, а від них – до інших хижаків.
Як стверджують вчені, ця ланцюгова реакція надає не тільки негативну реакцію. Коли вид не схильний до захворювання, він активно розростається, до тих пір, поки не почне домінувати в ареалі і витіснять інші види. Вірус ж, в такому разі, служити механізмом підтримання балансу в екосистемі океану.