Вчені виявили шість можливих генів синестезії

Нідерландські вчені з Інституту психолінгвістики Макса Планка виявили 6 генів, які зв’язуються з проявом у людини синестезії.

Фахівці проаналізували білок кодують генів у трьох членів сімей, в яких зустрічалися люди з синестезією протягом трьох поколінь. Вченим у результаті вдалося виявити 6 генів, які можуть викликати це явище при мутації. Мова йде про COL4A1, ITGA2, MY010, ROBO3, SLC9A6, а також SLIT2. Ці гені займаються кодуванням білків, які вже пов’язуються з процесами розвитку відростка в тій чи іншій нервової клітині.

У свою чергу ці відростки можуть проводити імпульси, а експресію пов’язаних з ним білків можна спостерігати в слуховий і зорової корі, а також у тім’яній частці головного мозку. Цей процес починає проходити в людині, починаючи з 12 тижня розвитку в утробі матері і до самого дитинства, коли проявляється синестезія.

Вчені відзначають, що їм варто ще розібратися і інші речі, які можуть впливати на прояв синестезії у людей, зокрема, це ряд генетичних факторів. Це дозволить їм вивчити набагато краще саме нейробіологічні механізми.

Варто відзначити, що синестезія – це коли роздратування однієї сенсорної системи веде до відгуку в іншій системі. Тобто, якщо людина чує музику і бачить колір звуків, або ж бачить цифру і відчуває, як вона пахне.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh