Авторські статтіТехно

Вчені виявили шість можливих генів синестезії

Нідерландські вчені з Інституту психолінгвістики Макса Планка виявили 6 генів, які зв’язуються з проявом у людини синестезії.

Фахівці проаналізували білок кодують генів у трьох членів сімей, в яких зустрічалися люди з синестезією протягом трьох поколінь. Вченим у результаті вдалося виявити 6 генів, які можуть викликати це явище при мутації. Мова йде про COL4A1, ITGA2, MY010, ROBO3, SLC9A6, а також SLIT2. Ці гені займаються кодуванням білків, які вже пов’язуються з процесами розвитку відростка в тій чи іншій нервової клітині.

У свою чергу ці відростки можуть проводити імпульси, а експресію пов’язаних з ним білків можна спостерігати в слуховий і зорової корі, а також у тім’яній частці головного мозку. Цей процес починає проходити в людині, починаючи з 12 тижня розвитку в утробі матері і до самого дитинства, коли проявляється синестезія.

Вчені відзначають, що їм варто ще розібратися і інші речі, які можуть впливати на прояв синестезії у людей, зокрема, це ряд генетичних факторів. Це дозволить їм вивчити набагато краще саме нейробіологічні механізми.

Варто відзначити, що синестезія – це коли роздратування однієї сенсорної системи веде до відгуку в іншій системі. Тобто, якщо людина чує музику і бачить колір звуків, або ж бачить цифру і відчуває, як вона пахне.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України