Велоспорт сповільнює старіння

Група британський вчених, що представляє Бірмінгемський університет і Королівський коледж Лондона, на чолі з професором Стівеном Харріджом заявляє, що велоспорт уповільнює старіння. Наукова роботи опубліковано на сторінках Medical Xpress.

У дослідженні взяли участь 125 любителів покататися на велосипеді віком від 55 до 79 років, серед яких 84 чоловіки. Останнім дали завдання проїхати сто кілометрів за 6,5 годин, а жінкам подолати відстань у 60 кілометрів всього за 5,5 годин. Добровольці пройшли лабораторні тести та їх результати порівняли з даними 75 громадян 57-80 років, які не займаються велоспортом, і 55 молодих людей від 20 до 36 років.

Фізично активні люди не втратили ваги і м язову масу, також у них низький рівень жиру і холестерину. Чоловіча стать зберігає високий вміст тестостерону. Головним відкриттям виявилося те, що велоспорт підвищує активність вилочкової залози (тимус), де стовбурові клітини перетворюються в Т-лімфоцити. З віком, що природно, тимус зменшується, але у велосипедистів він виробляє стільки клітин імунної системи, скільки і у молодих.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh