Авторські статтіЗдоров'я

Велоспорт сповільнює старіння

Група британський вчених, що представляє Бірмінгемський університет і Королівський коледж Лондона, на чолі з професором Стівеном Харріджом заявляє, що велоспорт уповільнює старіння. Наукова роботи опубліковано на сторінках Medical Xpress.

У дослідженні взяли участь 125 любителів покататися на велосипеді віком від 55 до 79 років, серед яких 84 чоловіки. Останнім дали завдання проїхати сто кілометрів за 6,5 годин, а жінкам подолати відстань у 60 кілометрів всього за 5,5 годин. Добровольці пройшли лабораторні тести та їх результати порівняли з даними 75 громадян 57-80 років, які не займаються велоспортом, і 55 молодих людей від 20 до 36 років.

Фізично активні люди не втратили ваги і м язову масу, також у них низький рівень жиру і холестерину. Чоловіча стать зберігає високий вміст тестостерону. Головним відкриттям виявилося те, що велоспорт підвищує активність вилочкової залози (тимус), де стовбурові клітини перетворюються в Т-лімфоцити. З віком, що природно, тимус зменшується, але у велосипедистів він виробляє стільки клітин імунної системи, скільки і у молодих.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fifteen + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.