Nature Communications опублікував результати досліджень вчених з Медичного центру Університету Дьюка США, які змогли запобігти сліпоті у мишей. Були зроблені висновки про можливість повного відновлення сітківки.
Генетичні захворювання сітківки, такі як пігментна ретинопатія, хвороба Беста і дефект Штаргарда, спостерігаються у двох мільйонів людей у світі. Всі вони, в кінцевому підсумку, призводять до повної втрати зору, при цьому захворювання сітківки пов’язано з порушеннями не в оці, а в генах. З-за цього лікування довгий час вважалося неможливим.
Однак експерти провели дослідження в Медичному центрі Університету Дьюка США і представили новий метод, який допоможе запобігти сліпоті і дегенерацію сітківки. Вони змогли виявити надмірне виділення білка в мутованих клітинах, який не міг бути перероблений, а тому відкладався в сітківці ока. Це призводить до повільної втрати зору.
Лікування полягало в тому, щоб змусити клітини цей зайвій білок переробити. У мишей з даним захворювання вдалося таким методом відновити сітківку і повернути зір.
Механізм переробки зайвого білка в подальшому буде використаний для запобігання симптомів дегенерації клітин через хвороби Хантінгтона, Паркінсона і Альцгеймера.