Вчені: В космосі бактерії стають набагато небезпечніші

Американські вчені з університету Колорадо в Боулдері з’ясували, чому в космосі бактерії стають набагато небезпечніші. Відсутність гравітації прискорює основні процеси в мікроорганізмах.

Команда американських і російських вчених вже кілька років вивчає роботу імунної системи в невагомості і її вплив на здоров’я людини. Раніше повідомлялося, що багато астронавтів скаржаться на проблеми із зором.

Спочатку вчені намагалися встановити, чому космонавти програми «Аполлон» часто втрачали рівновагу на поверхні Місяця. У ході дослідження фахівці натрапили на не менш цікавий факт.

У космосі мікроорганізми починають вести себе більш агресивно, ніж на Землі. Експерти вивчили дії різних ланцюжків білків і генів у кишкової палички в невагомості.

Вчені встановили, що в космічному просторі відсутня гравітація, що прискорює процеси обміну речовин в організмі не тільки людей, але і бактерій. Працездатність деяких органів знижується у зв’язку з падінням «молекулярних двигунів», які можливо «розворушити» тільки при активному русі.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 + ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh