Авторські статтіНовини

Вчені: В космосі бактерії стають набагато небезпечніші

Американські вчені з університету Колорадо в Боулдері з’ясували, чому в космосі бактерії стають набагато небезпечніші. Відсутність гравітації прискорює основні процеси в мікроорганізмах.

Команда американських і російських вчених вже кілька років вивчає роботу імунної системи в невагомості і її вплив на здоров’я людини. Раніше повідомлялося, що багато астронавтів скаржаться на проблеми із зором.

Спочатку вчені намагалися встановити, чому космонавти програми «Аполлон» часто втрачали рівновагу на поверхні Місяця. У ході дослідження фахівці натрапили на не менш цікавий факт.

У космосі мікроорганізми починають вести себе більш агресивно, ніж на Землі. Експерти вивчили дії різних ланцюжків білків і генів у кишкової палички в невагомості.

Вчені встановили, що в космічному просторі відсутня гравітація, що прискорює процеси обміну речовин в організмі не тільки людей, але і бактерій. Працездатність деяких органів знижується у зв’язку з падінням «молекулярних двигунів», які можливо «розворушити» тільки при активному русі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України