Вчені з Кембриджського університету довели, що є люди, які віддають перевагу жирній їжі, тому що в структурі ДНК знаходиться генна мутація MC4R, яка і визначає їх гастрономічні смаки. Про це йдеться в їх статті в виданні Nature Communications.
Жири легше запасаються організмом людини в порівнянні з вуглеводами і білками. Тому нейрони мозку змушують людину їсти більше жирної їжі. В процесі еволюції це допомогло представникам людського роду вижити і рятуватися від голоду.
Наукові співробітники британського університету вперше виявили в ДНК «ген жирної їжі», який пов’язаний з уподобаннями людини в їжі. Вони давали добровольцям індійське блюдо з курки і каррі (кавурма), яке має великий відсоток жирів у своєму складі.
На кожній з трьох тарілок, з яких їли випробувані (причому, серед них було багато і худих і товстих), були порції кавурми з різною кількістю жирів – від 20 до 60 відсотків. Спочатку люди пробували їжу на всіх тарілках, а потім їм дозволяли вибрати і з’їсти будь-яку кількість цієї страви.Потім добровольцям пропонували з’їсти англійський пудинг з трьох різних тарілок, де було від 7 до 21 відсотка вуглеводів.
Проаналізувавши дані, вчені виділили групу людей, які вживали саму жирну їжу і самий несолодкий десерт. В їх генній структурі дослідники виявили специфічну мутацію в MC4R, яка штовхала їх їсти більше жирного. Такі люди частіше схильні до появи зайвої ваги.