Вчені: В ДНК людини є «ген жирної їжі»

Вчені з Кембриджського університету довели, що є люди, які віддають перевагу жирній їжі, тому що в структурі ДНК знаходиться генна мутація MC4R, яка і визначає їх гастрономічні смаки. Про це йдеться в їх статті в виданні Nature Communications.

Жири легше запасаються організмом людини в порівнянні з вуглеводами і білками. Тому нейрони мозку змушують людину їсти більше жирної їжі. В процесі еволюції це допомогло представникам людського роду вижити і рятуватися від голоду.

Наукові співробітники британського університету вперше виявили в ДНК «ген жирної їжі», який пов’язаний з уподобаннями людини в їжі. Вони давали добровольцям індійське блюдо з курки і каррі (кавурма), яке має великий відсоток жирів у своєму складі.

На кожній з трьох тарілок, з яких їли випробувані (причому, серед них було багато і худих і товстих), були порції кавурми з різною кількістю жирів – від 20 до 60 відсотків. Спочатку люди пробували їжу на всіх тарілках, а потім їм дозволяли вибрати і з’їсти будь-яку кількість цієї страви.Потім добровольцям пропонували з’їсти англійський пудинг з трьох різних тарілок, де було від 7 до 21 відсотка вуглеводів.
Проаналізувавши дані, вчені виділили групу людей, які вживали саму жирну їжу і самий несолодкий десерт. В їх генній структурі дослідники виявили специфічну мутацію в MC4R, яка штовхала їх їсти більше жирного. Такі люди частіше схильні до появи зайвої ваги.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh