Авторські статтіТехно

Вчені: Юпітер кожні 42 години «заморожує» атмосферу Іо

Фахівці у сфері планетології з Франції, Іспанії і США в процесі свого дослідження виявили, що Юпітер дуже активно впливає на атмосферу свого супутника Іо, періодично то здуваючи, то заморожуючи його. Більш детально з даним дослідження можна ознайомитися на сторінках наукового видання Journal of Geophysical Research: Planets.

Як відзначають вчені, тонка по своїй щільності атмосфера Іо в більшій частині складається з двоокису сірки, а повний оберт уздовж осі супутник Юпітера регулярно здійснює за 42 години. Таким чином, в момент попадання супутника в тінь газового гіганта, протягом двох годин здійснюється перехід двоокису сірки в твердий стан і її оосідання на поверхню супутника у вигляді інію.

Коли ж Іо виходить з тіні Юпітера, хімічна речовина під впливом сонячного світла набуває свій первісний газоподібний стан.

Таким чином, відзначають вчені, Юпітер періодично сприяє здуванню і заморожуванню 80% атмосфери свого супутника. При цьому температура атмосфери може коливатися від -170 до -150 градусів.

Іо відноситься до четвертого за своїми розмірами супутник Сонячної системи і вважається найближчим до Юпітера «Галілеєвих місяцем». Цей супутник є самим вулканічно найактивнішим з усіх відомих науці. А його радіус майже в 3,5 рази менший, ніж у нашої планети.

Источник – пример ссылки на источник

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.