Вчені: Юпітер кожні 42 години «заморожує» атмосферу Іо

Фахівці у сфері планетології з Франції, Іспанії і США в процесі свого дослідження виявили, що Юпітер дуже активно впливає на атмосферу свого супутника Іо, періодично то здуваючи, то заморожуючи його. Більш детально з даним дослідження можна ознайомитися на сторінках наукового видання Journal of Geophysical Research: Planets.

Як відзначають вчені, тонка по своїй щільності атмосфера Іо в більшій частині складається з двоокису сірки, а повний оберт уздовж осі супутник Юпітера регулярно здійснює за 42 години. Таким чином, в момент попадання супутника в тінь газового гіганта, протягом двох годин здійснюється перехід двоокису сірки в твердий стан і її оосідання на поверхню супутника у вигляді інію.

Коли ж Іо виходить з тіні Юпітера, хімічна речовина під впливом сонячного світла набуває свій первісний газоподібний стан.

Таким чином, відзначають вчені, Юпітер періодично сприяє здуванню і заморожуванню 80% атмосфери свого супутника. При цьому температура атмосфери може коливатися від -170 до -150 градусів.

Іо відноситься до четвертого за своїми розмірами супутник Сонячної системи і вважається найближчим до Юпітера «Галілеєвих місяцем». Цей супутник є самим вулканічно найактивнішим з усіх відомих науці. А його радіус майже в 3,5 рази менший, ніж у нашої планети.

Источник – пример ссылки на источник

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh