Канадські фахівці довели, що «сміттєву» ДНК можна використовувати для боротьби з онкологічними захворюваннями. Тепер перемогти хворобу можна набагато швидше.
В спеціалізованому науковому журналі Science Translational Medicine з’єднання явилася стаття, в якій розповідається про результати дослідження вчених з Канади. Їм вдалося з’єднання з’ясувати, що не кодує частина геному людини, яка фахівцями називається «сміттєвої» ДНК, може бути корисною в боротьбі з раком. Саме в цій ділянці ДНК міститься особливий маркер, що дає можливість виявляти пептиди-антигени, які необхідні для тренування імунітету під час боротьби з онкологічними новоутвореннями в організмі людини.
Дослідники виділили спеціальний антиген з клітин, які були вражені лейкоз, а потім обробили їх спеціальним складом, який сприяє знищенню хворих клітин. Імунологи зазначають, що в кількох випадках терапії на мишах вдалося домогтися часткового результату, так і повного лікування навіть таких видів онкології, як лейкоз.
Відзначається, що імунна система сама вміє справлятися зі злоякісними клітинами. Однак іноді вона може їх пропустити і тоді в організмі починає розвиватися пухлина. Відомо, що метою даної методики є тренування імунітету з допомогою пептидів таким чином, щоб він не пропускав навіть такі «непомітні» злоякісні клітини.
Нагадаємо, що російські вчені також працюють в даній області і вже витворили нову стратегію антиракової терапії з допомогою наноструктур, що не завдають шкоди здоровим клітинам.