Авторські статтіТехно

Таємниця двох місяців Марса розкрита

Нещодавно команда бельгійських і французьких вчених змогла за допомогою комп’ютерних програм зробити ретроспективний аналіз двох місяців Марса. Виявилося, що походження Фобоса і Деймоса відрізняється від відомого раніше.

В результаті дослідницької роботи встановили: супутники Червоної Планети утворилися не тяжінням орбіти Марса, а в результаті падіння на його поверхню величезного астероїда, або протопланети. Кілька уламків цього небесного тіла відкололися і затрималися на орбіті Марса. Вчені стверджують, що їх було не два, а три.

Один із супутників згодом впав на Червону Планету, а Фобос і Деймос залишилися. До речі, дослідники говорять, що Фобоса, можливо, чекає та ж доля через кілька десятків мільйонів років. Або ж він перетвориться в кільце пилу. А вісь Деймос, навпаки віддалиться від поверхні Марса «піде» з його орбіти.

Вчені прийшли до висновку, що супутники Червоної Планети утворилися аналогічно до появи супутника Землі – Місяця. Вони були створені із-за великої космічної аварії. До речі, зараз Фобос і Деймос мають діаметр 22 і 12 кілометрів, але, ймовірно, у минулому їх розміри відрізнялися від сучасних.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.