Таємниця двох місяців Марса розкрита

Нещодавно команда бельгійських і французьких вчених змогла за допомогою комп’ютерних програм зробити ретроспективний аналіз двох місяців Марса. Виявилося, що походження Фобоса і Деймоса відрізняється від відомого раніше.

В результаті дослідницької роботи встановили: супутники Червоної Планети утворилися не тяжінням орбіти Марса, а в результаті падіння на його поверхню величезного астероїда, або протопланети. Кілька уламків цього небесного тіла відкололися і затрималися на орбіті Марса. Вчені стверджують, що їх було не два, а три.

Один із супутників згодом впав на Червону Планету, а Фобос і Деймос залишилися. До речі, дослідники говорять, що Фобоса, можливо, чекає та ж доля через кілька десятків мільйонів років. Або ж він перетвориться в кільце пилу. А вісь Деймос, навпаки віддалиться від поверхні Марса «піде» з його орбіти.

Вчені прийшли до висновку, що супутники Червоної Планети утворилися аналогічно до появи супутника Землі – Місяця. Вони були створені із-за великої космічної аварії. До речі, зараз Фобос і Деймос мають діаметр 22 і 12 кілометрів, але, ймовірно, у минулому їх розміри відрізнялися від сучасних.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh