Вчені: створено унікальний 3D гель для переміщення предметів під водою

У США учені з Ратгерського університету розробили гель з допомогою 3D-принтера для подальшого застосування в медицині. Досліджували тривимірний гель (гідрогель), при активації електроенергією та світлом який змінює форму і переміщується. Даний гель схожий на м які тканини людського організму (серце, нирки, печінка). Гель містить багато води, і через це володіє величезним потенціалом в біомедичної технології.

В процесі 3D-друку, світло проектується на розчин і перетворює його в гель. Це знахідка призведе до створення м’яких роботів, вони зможуть переміщатися під водою, подібно восьминогу, і при зіткненні з промовами не зашкодять їх. Завдяки цьому можуть винайти штучні органи людини, такі як: м’яка м’язи, серце, шлунок. Так само гідрогель будуть використовувати як пристрої для виявлення різних захворювань.

Відомо, що надрукований на 3D-принтері гідрогель вже пройшовся біля води. Дослідники з Гарварду витворили рухається робота-восьминога з гелю, у всіх елементи якого використовуються виключно м’яка які матеріали. Варто відзначити, що таке нововведення обов’язково знайде своє місце в сучасній медицині.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh