Авторські статтіЗдоров'я

Вчені: Стрес і війна – причини чоловічого безпліддя

Група ізраїльських учених під керівництвом Еліаху Левітаса провели дослідження і прийшли до висновку, що у чоловіків, що піддаються стресам і перебувають в зоні бойових дій, знижується активність сперматозоїдів, що в кінцевому підсумку призводить до безпліддя.

Дослідження проводилися з чоловіками, які брали участь у бойових діях в секторі Газу. Вчені проводили експеримент з 2009р. за 2017р. Вони брали зразки для досліджень у чоловіків в мирний час і під час війни. Після того, як чоловіки повернулися додому, їх репродуктивна функція практично повністю відновився, але у 37% було виявлено безпліддя.

Еліаху Левітас, який працює в університеті Бен-Гуріона і практично все життя вивчає проблеми репродуктивної системи людини, сказавши: «Психологічний стрес, як відомо, негативно впливає на репродуктивну здатність, однак досліджень, присвячених впливу стресу на якість сперми, існує небагато».

Це, звичайно ж, жахливо, але чоловікам, які мріють стати батьками не варто впадати у відчай. Британські вчені провели ряд досліджень і змогли отримати білок PLCZ з сперми безплідних чоловіків. Таким чином, за допомогою інєкций з великою кількістю даного білка можна запліднити яйцеклітину. «Це дослідження показало, що білок PLCZ, створений в лабораторії, може успішно замінити сперму і спровокувати розвиток яйцеклітини до стадії ембріона», – каже Михайло Номікос з медичного коледжу Катару.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.