Авторські статтіТехно

Вчені: Стиснення в частині мозку може призвести до втрати пам’яті

Вчені з Національного центру біологічних наук в Бенгалуру (Карнатака, Індія) провели сканування мозку під час стресу і виявили стиснення в частині мозку, що згодом може призвести до втрати пам’яті. Таку інформацію вони повідомили в статті, опублікованій в журналі Scientific
Reports.

Отримані дані показали, що скорочення гіпокампу, області мозку, пов’язаної з навчанням та запам’ятовуванням, впливає на зміни в поведінці, а в кінцевому підсумку може стати причиною втрати пам’яті. У процесі вивчення змін у мозковій структурі лабораторних щурів під час стресу, встановлено, що у гризунів розвиваються тривожність, пов’язана з поведінкою. Також їх здатність формувати спогади погіршується.

В ході експерименту щурів піддавали стресу близько двох годин щодня протягом 10 днів. Мозок тварин був вивчений за допомогою МРТ кілька разів. Після того, як минуло всього три дні, гіпокамп в кожного піддослідного щура трохи скоротився. Як правило, структурні зміни спостерігаються в головному мозку після довгого часу (10 – 20 днів). Три дні зазвичай не вважаються хронічним стресом, але результати вразили вчених: зміни все ж відбувалися.

У перші дні випробування скорочення в лівому гіпокампі було більш вираженим, але в кінці дослідження права частина теж зменшилася в обсязі. Чим вище було стиснення, тим гірша була продуктивність щурів в тестах пам’яті в кінці експерименту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eighteen − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.