Вчені: Стиснення в частині мозку може призвести до втрати пам’яті

Вчені з Національного центру біологічних наук в Бенгалуру (Карнатака, Індія) провели сканування мозку під час стресу і виявили стиснення в частині мозку, що згодом може призвести до втрати пам’яті. Таку інформацію вони повідомили в статті, опублікованій в журналі Scientific
Reports.

Отримані дані показали, що скорочення гіпокампу, області мозку, пов’язаної з навчанням та запам’ятовуванням, впливає на зміни в поведінці, а в кінцевому підсумку може стати причиною втрати пам’яті. У процесі вивчення змін у мозковій структурі лабораторних щурів під час стресу, встановлено, що у гризунів розвиваються тривожність, пов’язана з поведінкою. Також їх здатність формувати спогади погіршується.

В ході експерименту щурів піддавали стресу близько двох годин щодня протягом 10 днів. Мозок тварин був вивчений за допомогою МРТ кілька разів. Після того, як минуло всього три дні, гіпокамп в кожного піддослідного щура трохи скоротився. Як правило, структурні зміни спостерігаються в головному мозку після довгого часу (10 – 20 днів). Три дні зазвичай не вважаються хронічним стресом, але результати вразили вчених: зміни все ж відбувалися.

У перші дні випробування скорочення в лівому гіпокампі було більш вираженим, але в кінці дослідження права частина теж зменшилася в обсязі. Чим вище було стиснення, тим гірша була продуктивність щурів в тестах пам’яті в кінці експерименту.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh