Авторські статтіНовини

Вчені спростували припущення, що ракові клітини є гомогенними

Кожна клітина пухлини є унікальною. Вчені спростували всі припущення про те, що якщо провести аналіз окремого фрагмента, то можна отримати фізіологічний і генетичний склад всієї маси.

Дослідники прийшли до висновку, що рак є хворобою, яка рухається за тим же принципом виживання, який був в еволюції Дарвіна. У пухлин, однак, окремі клітини постійно розвиваються.

Вчені також акцентували увагу на тому, що для кожного пацієнта необхідно виписати індивідуальний план лікування, тому що кожна клітина є унікальною. Для того, щоб приступити до вирішення цієї головоломки, фахівці розробили підхід виведення еволюційного шляху пухлинних клітин шляхом розгляду двох типів мутацій – соматичне число копій змін і однонуклеотидних змін, отриманих з декількох зразків, узятих у одного пацієнта. Загалом, еволюція пухлини включає накопичення мутацій всіх типів в сукупності впливаючих на придатність клітин.

Автор експерименту підкреслив, що ця різнорідність сприяє до відмов цільової терапії і до лікарської стійкості на основі старого мислення, що клітини є гомогенними. Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі Праці Національної академії наук».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України