Авторські статтіНовини

Вчені: Справжні комарі не є переносниками вірусу Зіку

Бразильські вчені спростували інформацію, що комар відомий як Кулекс (справжній комар) може передавати вірус Зіку. Раніше вважалося, що саме ця комаха є основним переносником захворювання.

На прес-конференції в Ріо-де-Жанейро, вчені з інституту Освальдо Круза розповіли, що дослідження, проведене з Інститутом Пастера в Парижі, виключило Кулекса, як винуватця розповсюдження вірусу Зіку.

Група вчених проаналізувала 1600 москітів, зібраних з п’яти різніх регіонах по всій Бразилії. Половина з них були Кулекси, а інша частина – жовтолихоманкові комарі. Всіх комах протестували на придатність в якості носіїв вірусу Зіку. Вчені навіть змішували дві групи разом, потім годували їх кров’ю, де містилося дане захворювання.
Вони виявили, що від 80 до 100 відсотків жовтолихоманкових комарів можуть бути носіями вірусу, який міститься у них у великій кількості в слині. Тим не менш, ні один комар Кулекс не показав той же результат.

Це дослідження суперечить висновкам державного Фонду Освальдо Круза, які були опубліковані в липні, де дослідники заявили, що вірус Зіку був виявлений в слині цього комара, хоча його здатність передавати вірус залишалася невідомою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.