Дослідники з Прінстонського університету в Нью – Джерсі (США) стверджують, що спільне згадування допомагає відновити пам’ять про події. Ці дані вони опублікували в
Люди краще згадують події з життя, коли обмінюються інформацією про них з іншими особами. Так в їх голові синхронізується все, що вони пам’ятають і те, про що забули. Цей процес відомий як мнемонічна конвергенція і показує, як колективні спогади впливають на людину.
У дослідженні брали участь 140 чоловік, які були згруповані в 10 членів спільноти. Вчені використовували програму «Програмна платформа для взаємодії при спілкуванні». Вона розроблена для прискорення процесу комунікації. Всі етапи дослідження займали від 30 до 40 хвилин для кожної груп. Це дуже швидкий спосіб спілкування між людьми, і комп’ютерна бесіда робить цей процес більш стандартизованим.
На першому етапі дослідження учасники читали чотири випадкові фрагменти інформації про різних добровольців і потім їх просили згадати інформацію, яку вони вивчали. Далі, учасники розмовляли онлайн один з одним про життя. При цьому кожен учасник за 2,5 хвилини розмовляв з трьома різними людьми. Після розмов, його просили згадати інформацію, яка була представлена про добровольців.
Дослідники вирахували, наскільки схожими були окремі спогади в межах кожної спільноти. У результаті вчені зробили висновок, що розмовний обмін історіями про життя з іншими людьми впливає на ступінь, в якій особини можуть пригадати важливі події.