Авторські статтіТехно

Сонцезахисні креми не захищають від раку шкіри

Вчені з університету Піттсбурга попередили всіх любителів позасмагати на літньому сонці, що сонцезахисні креми не врятують людину від розвитку раку шкіри. В результаті досліджень фахівці з’ясували, що дані косметичні засоби не ефективні в боротьбі проти випромінюваної сонцем радіації. Але незважаючи на це, не варто відмовлятися від кремів взагалі.

Дослідники вирішили дізнатися, чи можна зупинити розвиток ракових клітин шкіри за допомогою класичних методів таких як: крем від засмаги, головний убір і окуляри. Найбільше уваги вчені приділили плоскоклітинному і базальноклітинному раку, адже вони найпоширеніші в світі. Але найнебезпечніший вид – меланому – біологи не розглядали.

В експерименті брало участь 1 600 добровольців, яким доводилося чотири роки під ряд проходити обстеження у лікарів. На жаль, фахівці не встановили зв’язку між використанням крему і виникненням раку шкіри. Але вони підкреслили, що не варто нехтувати заходами безпеки. На сьогоднішній день це питання не повністю вивчене, біологам доведеться багато попрацювати, щоб досягти бажаного результату.

Щоб не нашкодити власному організму і здоров’ю краще проконсультуватися з лікарем. У лікарні професіонал розповість про заходи захисту від сонця виходячи з кольору шкіри, віку, діяльності та способу життя.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України