Авторські статтіНовини

Вчені знайшли спосіб захистити водойми від зникнення

В американському штаті Юта, на болотистих водоймах, перелітних птахів назвали важливою складовою всіх природних ресурсів держави. Зі скороченням запасів води і інвазивності рослинності, правильно розпоряджатися природними зонами стає вкрай важко.

Фахівці Університету Юти розробили новий інструмент для управління водно-болотними угіддями регіону. Приводом для цього послужило створення більш здорових і продуктивних ресурсів. Вчені розробили комп’ютерну модель, з якої випливають два ключові висновки: по-перше, спостерігається різка зміна рівня води в окремих водно-болотних одиницях, а по-друге, необхідність сконцентруватися на інвазивних рослинах у певний час року.

Команда експертів провела спільну роботу разом з провідними біологами і комп’ютерними фахівцями. Завдяки зусиллям команди була створена система, що змінює рівні води у водно-болотних ресурсах і надає притулок мігруючим птахам. Пристрій також передбачає цілеспрямовану роботу з контролю за рослинністю.

Програмний засіб може виявитися цінним ресурсом для екологів. Як вважають вчені, ця модель допоможе вирішити, що сприяє розширенню території водно-болотних місць проживання та гарантувати їх захист, так як вона використовуються для зберігання води і захисту від повеней. Крім того, водойми забезпечують наш відпочинок, полювання і покращують якість води і середовища проживання для перелітних птахів та інших диких тварин.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.