Вчені знайшли спосіб захистити водойми від зникнення

В американському штаті Юта, на болотистих водоймах, перелітних птахів назвали важливою складовою всіх природних ресурсів держави. Зі скороченням запасів води і інвазивності рослинності, правильно розпоряджатися природними зонами стає вкрай важко.

Фахівці Університету Юти розробили новий інструмент для управління водно-болотними угіддями регіону. Приводом для цього послужило створення більш здорових і продуктивних ресурсів. Вчені розробили комп’ютерну модель, з якої випливають два ключові висновки: по-перше, спостерігається різка зміна рівня води в окремих водно-болотних одиницях, а по-друге, необхідність сконцентруватися на інвазивних рослинах у певний час року.

Команда експертів провела спільну роботу разом з провідними біологами і комп’ютерними фахівцями. Завдяки зусиллям команди була створена система, що змінює рівні води у водно-болотних ресурсах і надає притулок мігруючим птахам. Пристрій також передбачає цілеспрямовану роботу з контролю за рослинністю.

Програмний засіб може виявитися цінним ресурсом для екологів. Як вважають вчені, ця модель допоможе вирішити, що сприяє розширенню території водно-болотних місць проживання та гарантувати їх захист, так як вона використовуються для зберігання води і захисту від повеней. Крім того, водойми забезпечують наш відпочинок, полювання і покращують якість води і середовища проживання для перелітних птахів та інших диких тварин.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh