Авторські статтіНовини

Вчені: Середньовічний манускрипт Войнича міг бути підробкою

Вчений з Великобританії Гордон Рагг вважає, що середньовічний автор легендарного манускрипту Войнича міг створити підробку, але для цього він винен був знати закон Ципфа, відкритий в ХХ столітті. Про результати дослідження йдеться у статті в New Scientist.

Співробітник Килского університету Гордон Ратт найшов докази того, що текст манускрипту міг бути витівкою жартівника і не нести ніякого розумного змісту. Вчений також говорить, що хоча він і підкоряється закону Ципфа (про послідовність і частоту вживання слів), які розроблено для природних мов, створених для спілкування, але не може бути осмисленим.

Рагг каже, що знаючи закони криптографії, будь-яка людина могла б підробити текст стародавнього рукопису. Для доказу своєї теорії дослідник, який намагається розшифрувати значення кодексу протягом десяти років, створив свою систему знаків і написав нею подібний текст. Тому вчений припустив, що манускрипт Войнича міг був написаний з метою продажу або підроблений. Серед “світил” світової науки багато хто не дотримується думки Рага.

До речі, книгу з 240 сторінок із середньовічним текстом, написану приблизно в XV столітті, купив у 1912 році Вілфрід Войнич, в честь якого і назвали манускрипт. Пізніше його донька Етель передала рукопис в бібліотеку. На сторінках книги, крім тексту невідомою мовою, є багато ілюстрацій і малюнок фортеці, що наштовхує вчених на думки про достовірності манускрипту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України