Вчені: Середньовічний манускрипт Войнича міг бути підробкою

Вчений з Великобританії Гордон Рагг вважає, що середньовічний автор легендарного манускрипту Войнича міг створити підробку, але для цього він винен був знати закон Ципфа, відкритий в ХХ столітті. Про результати дослідження йдеться у статті в New Scientist.

Співробітник Килского університету Гордон Ратт найшов докази того, що текст манускрипту міг бути витівкою жартівника і не нести ніякого розумного змісту. Вчений також говорить, що хоча він і підкоряється закону Ципфа (про послідовність і частоту вживання слів), які розроблено для природних мов, створених для спілкування, але не може бути осмисленим.

Рагг каже, що знаючи закони криптографії, будь-яка людина могла б підробити текст стародавнього рукопису. Для доказу своєї теорії дослідник, який намагається розшифрувати значення кодексу протягом десяти років, створив свою систему знаків і написав нею подібний текст. Тому вчений припустив, що манускрипт Войнича міг був написаний з метою продажу або підроблений. Серед “світил” світової науки багато хто не дотримується думки Рага.

До речі, книгу з 240 сторінок із середньовічним текстом, написану приблизно в XV столітті, купив у 1912 році Вілфрід Войнич, в честь якого і назвали манускрипт. Пізніше його донька Етель передала рукопис в бібліотеку. На сторінках книги, крім тексту невідомою мовою, є багато ілюстрацій і малюнок фортеці, що наштовхує вчених на думки про достовірності манускрипту.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh