Авторські статтіТехно

Вчені: Людський самоконтроль схильний до виснаження

Людина, проходячи повз улюблений магазин, нічого в ньому не купивши, або відмовившись від зайвого шматочка піци, звикла думати, що в основі її рішення лежить самоконтроль. Однак останні дослідження вчених говорять про те, що це думка може бути помилковою і самоконтроль схильний до виснаження.

Протягом останніх двох десятків років учені провели ряд наукових робіт, результати яких показали, що людський самоконтроль є органічним, і він вичерпується мо міріі того, як він використовується в життєвих ситуаціях. Для того, щоб визначити стійкість ефекту його виснаження , вчені Мартін Хаггер і Ніколас Часзисарантіс, які працюють в австралійському Університеті Кертін запропонували метод реєстрації реплікації (RRR), суть якого полягає у використанні різних способів і процедур для проведення незалежних експериментів.

Деталі своєї наукової роботи дослідники описали в 2014 році у виданні Psychological Science. У своїй доповіді вчені повідомили, що в експериментах взяли участь 24 лабораторії в Австралії, США, Канади, Швеції, Бельгії та Індонезії. У цих дослідженнях взяли участь 2 141 доброволець. Аналіз даних, отриманих у дослідженнях, проводився компетентним редактором в Університеті Сіднея.

Виявилося, що дані, отримані в експерименті, суперечили одині одному, але більшою мірою, все ж, вказували на те, що самоконтроль дійсно має схильність до виснаження. На це явище, за словами вчених, впливає ряд факторів, серед яких психічні здібності окремої людини, особливості роботи її мозку, вміст поживних речовин в організмі і багато іншого. Дослідники заявили, що в будь-якому випадку, наукова робота ще не завершена, тому вони відмовляються робити поспішні висновки і гучні заяви.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України